Draudzes ziņas

18.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā svēto Carisko mokucietēju mocekļu nāves simtajā gadadienā

2018. gada 17. jūlijā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju svēto Carisko mokucietēju: cara Nikolaja, carienes Aleksandras, cara dēla Aleksija, liekņazieņu Olgas, Tatjanas, Marijas un Anastasijas nāves simtajā gadadienā, kuri gāja bojā mocekļu nāvē naktī no 16. uz 17. jūliju 1918. gadā Jekaterinburgā, Ipatjeva nama pagrabā.

11.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā

2018. gada 9. jūlijā, Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā, Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs.

24.jūnijs / 2018

Rīgas Svētās Trijādības katedrāle

Rīgas Sv. Trijādības – Sergija sieviešu klosteris, kura teritorijā atrodas katedrāle, izveidojies 1891. gadā no nelielas patversmes meitenēm un gados vecām sievietēm. Patversmes dibinātājas bija M. N. Mansurova un viņas meitas Katrīna un Natālija, imperatora galma jaunkundzes. Jau 1892. gadā patversme tika pārvērsta par sieviešu kopienu, bet 1901. gadā kopiena tika pārveidota par klosteri. Par pirmo jaunā klostera igumeni kļuva Katrīna Mansurova, mūķenes kārtā Sergija.

17.jūnijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (17.06.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

3.jūnijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (03.06.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

2.jūnijs / 2018

Svētmocekļa Rīgas Jāņa piemiņas svinības

2018. gada 1.-3. jūnijā Penzas metropolijā notiek svinības, veltītas svētmocekļa Rīgas Arhibīskapa Jāņa iecelšanas Penzas Virsgana katedrā simts gadu jubilejai. Nedaudz vairāk kā trīs gadus turpinājās svētītāja Jāņa (Pommera) kalpošana Penzā. Bet tie bija grūti un notikumiem piesātināti cīņas gadi par Dieva taisnību un Svēto Pareizticīgo Baznīcu. Kopš tiem tālajiem gadiem pareizticīgā Penza glabā piemiņu par svētmoceklim Jāni un viņš Penzas zemē tiek ļoti godāts. Par apliecinājumu tam kļuva arī šīs svinības.

28.maijs / 2018

Dievišķā liturģija Svētās Trijādības svētkos Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2018. gada 27. maijā, Svētās Trijādības dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Svētās Trijādības katedrālē.

25.maijs / 2018

Apsveicam sociālo centru “Paaudzes” piecu gadu jubilejā

2018.gada 22.maijā Rīgas daudzfunkcionālais dienas centrs ģimenēm ar bērniem un vecākiem ļaudīm “Paaudzes” atzīmēja savu piecu gadu jubileju.

25.maijs / 2018

Uz laiku tiek apturēta baznīcas kompleksa būvniecība

Respektējot Ādažu domes lēmumu un ņemot vērā mūsu būvprojekta ietekmēto apkārtējo iedzīvotāju attieksmi, Ādažu pareizticīgo draudzes padome pieņēma lēmumu uz laiku apturēt tempļa kompleksa būvniecības projekta īstenošanu Ādažos, Rīgas gatve 36.

21.maijs / 2018

Dievkalpojums Rīgas Debesbraukšanas latviešu pareizticīgo draudzē dievnama altārsvētkos trīs Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsganu vadībā

2018. gada 17. maijā, mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Debesīs Pacelšanās svētkos, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Debesbraukšanas pareizticīgo baznīcā, kur dievkalpojumi notiek latviešu valodā. Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Valdošajam Virsganam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs.

Ielādēt vēl