Draudzes ziņas

28.maijs / 2020

Dievišķā liturģija svētdienā par aklo Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2020. gada 24. maijā, 6. svētdienā pēc Pashas, par aklo un svēto apustuļiem pielīdzināmo Kirila un Mefodija, slāvu tautu mācītāju, piemiņas dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāl.

 

20.aprīlis / 2020

Kristus Augšāmcelšanās svētku vēstījums 2020. gada

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Kristus Augšāmcelšanās svētku vēstījums Augstisvētītajiem Virsganiem, Dievu mīlošajiem draudžu ganiem, dievbijīgajiem diakoniem, visgodājamai mūku kārtai un visiem uzticamajiem Latvijas Pareizticīgās Baznīcas bērniem.

 

16.aprīlis / 2020

Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Sinodes informācija plašsaziņas līdzekļiem

Lielākajam vairumam no mums šajās dienās būs liegta iespēja lūgties dievkalpojumā baznīcā. Tomēr, lai ikvienam būtu iespēja būt svētku līdzdalībniekam, no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles būs organizēta Kristus Augšāmcelšanās svētku nakts dievkalpojuma tiešraide Latvijas Televīzijas kanālā LTV1 un radio tiešraide kanālā LR4. Šajās dienās programmā «Sportacentrs» notiks vairāku dievkalpojumu translācija no Rīgas Debesbraukšanas baznīcas, kā arī būs dievkalpojumu tiešraižu translācijas internetā no citām draudzēm. Informācija par dievkalpojumu translācijām no draudzēm atrodama mūsu mājas lapā pareizticiba.lv.

 

10.aprīlis / 2020

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra sprediķis Labās Vēsts Pasludināšanas Vissvētajai Dievadzmdētājai svētkos

Mīļotie tēvi, brāļi un māsas! Brāļi-virsgani, mani uzticamie palīgi, garīdznieki, diakoni, mūku kārtai piederīgie, ipodiakoni, psalmotāji, reģenti, lasītāji un dziedātāji, visi baznīcas kalpotāji, visi pareizticīgie kristieši! No sirds sveicu diženajos Labās Vēsts Pasludināšanas mūsu Vissvētajai Valdniecei Dievadzemdētājai un Mūžamjaunavai Marijai svētkos!

3.aprīlis / 2020

Metropolīts Aleksandrs aicina ticīgos uz kopīgu lūgšanu savās mājās

Lai glābtos no koronavīrusa epidēmijas, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs aicina pareizticīgos kristiešus uz kopīgu lūgšanu PIEKTDIEN, 3. APRĪLĪ, 20:00.

3.aprīlis / 2020

Aizlūgums Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā par nāvējošas slimības pārtraukšanu

2020. gada 21. martā Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Augstisvētītajam Jelgavas Bīskapam Jānim, Rīgas eparhijas vikāram, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja aizlūgumu par nāvējošas slimības pārtraukšanu.

31.marts / 2020

Latvijas Pareizticīgā Baznīca sākusi dievkalpojumu translāciju tiešraides režīmā

Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnamos sāktas svētdienu un svētku dievkalpojumu translācijas. Saistībā ar koronavīrusa pandēmiju Latvijā, valstī noteikta ārkārtējā situācija, kuras laikā dievnamu apmeklējumi ticīgajiem ir ierobežoti. Cilvēkiem, kuriem nav iespējams piedalīties dievkalpojumos, tiek sniegta iespēja sekot dievkalpojumiem tiešraidē.

16.marts / 2020

LPB Sinodes paziņojums

2020. gada 14. martā, sakarā ar ārkārtējās situācijas ieviešanu, Latvijas Republikas valdība (Ministru kabineta rīkojums №103) nolēma būtiski ierobežot jebkādu pasākumu, tostarp arī dievkalpojumu, norisi. Tas nozīmē, ka ticīgo piedalīšanās svētdienas, svētku un darbadienu dievkalpojumos līdz LR Ministru kabineta rīkojumam par lēmuma atcelšanu ir aizliegta.

16.marts / 2020

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra aicinājums pareizticīgo kristiešu draudzei

Godājamie priesteri un diakoni, Dievu mīlošie inoki un inokiņas, dārgie brāļi un māsas, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas uzticamie bērni! Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani un Sinode šajā trauksmainajā laikā, kad daudzās pasaules valstīs, un tostarp arī Latvijā, izplatījusies koronavīrusa infekcija, pastiprināti lūdzas par epidēmijas pārtraukšanu un saslimušo dziedināšanu.

16.marts / 2020

Dievišķā liturģija Pareizticības Svinību dienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā. Garīdznieka hirotonija

2020. gada 8. martā, Lielā gavēņa pirmajā svētdienā, Pareizticības Svinību dienā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts  Aleksandrs kalpoja svētītāja Vasīlija Lielā Dievišķo liturģiju un Pareizticības Svinību kārtu  Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Ielādēt vēl