Draudzes ziņas

23.janvāris / 2021

Piemiņas dievkalpojums Rīgas Domā, veltīts barikāžu atceres trīsdesmitajai gadadienai

2021. gada 21. janvārī Rīgas Domā notika piemiņas dievkalpojums, kas bija veltīts barikāžu atceres trīsdesmitajai gadienai. Notikumi, kas norisinājās šajās 1991. gada jaunvāra dienās, kļuva par vienu no nozīmīgākajiem un svarīgākajiem soļiem Latvijas neatkarības atjaunošanas ceļā. Piemiņas dievkalpojumā Rīgas Domā piedalījās Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji. Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību dievkalpojumā piedalījās Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs.

 

23.janvāris / 2021

Dievišķā liturģija un Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Kunga Kristīšanas svētkos Daugavpils katedrālē Bīskapa Aleksandra vadībā

2021. gada 19. janvārī, mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Kristīšanas svētku dienā, un svētītāja Teofana, Višenskas Vientuļnieka, nāves dienā, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Daugavpils svēto mokucietēju un labticīgo kņazu Borisa un Gļeba katedrālē. Pēc aizamvona lūgšanas Augstisvētītais Bīskaps Aleksandrs kalpoja Lielo ūdens iesvētīšanas kārtu.

 

8.janvāris / 2021

Dievišķā liturģija Kristus Piedzimšanas svētku dienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2021. gada 7. janvārī, mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Piedzimšanas svētku dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Augstisvētītajam Daugavpils un Rēzeknes Bīskapam Aleksandram, kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

 

8.janvāris / 2021

Valsts prezidents Egils Levits sveic Latvijas Pareizticīgās Baznīcas ticīgos Kristus Piedzimšanas svētkos

Valsts prezidents Egils Levits Kristus Piedzimšanas svētkos aicina ikvienu sevī rast piedošanu, pateicību un labestību, kā arī spēju gaiši skatīties nākotnē un atbalstīt līdzcilvēkus.

31.decembris / 2020

2021.gada Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums Augstisvētītajiem Virsgniem, Dievu mīlošajiem draudžu ganiem, dievbijīgajiem diakoniem, visgodājamai mūku kārtai un visiem uzticamajiem Latvijas Pareizticīgās Baznīcas bērniem.

23.decembris / 2020

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Vēstījums Augstisvētītajiem Virsganiem

Sūtot slavu un pateicību Svētajā Trijādībā slavējamajam Dievam – Tēvam, Dēlam un Svētajām Garam, uzsākam Kristus Piedzimšanas gavēni, kas ir labvēlīgs laiks mūsu dvēseles pestīšanai. Kristus Piedzimšanas gavēnis nav tik stingrs kā Lielais vai Dievmātes Aizmigšanas gavēņi, taču arī šai laikā Svētā Baznīca aicina mūs ne tikai miesas atturībai, ierobežojot uzturu, bet arī garīgai.

23.decembris / 2020

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Rīgas Dievmātes Pasludināšanas baznīcā

2020. gada 19. decembrī, svētītāja Nikolaja, Likijas Miru arhibīskapa piemiņa dienā, Rīgas Dievmātes Pasludināšanas baznīcā, kuras kreisais sānu altāris iesvētīts par godu svētītājam Nikolajam Brīnumdarītājam, Dievišķo liturģiju kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs. Dievkalpojuma laikā visi dievlūdzēji Dievmātes Pasludināšanas baznīcā, tāpat kā visi Latvijas Pareizticīgās Baznīcas draudžu locekļi, atradās maskās, bet ienākot baznīcā un izejot no tās, veica roku dezinfekciju.

 

23.decembris / 2020

Dievišķā liturģija Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā svētītāja Nikolaja piemiņas dienā

2020. gada 19. decembrī, svētītāja Nikolaja, Likijas Miru arhibīskapa piemiņa dienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju Jelgavas Simeona un Annas katedrālē.

 

25.novembris / 2020

Pateicības vēstule Latvijas valsts prezidenta vārdā

Augstu vērtējam Latvijas Pareizticīgo Baznīcas, tās garīdznieku un ticīgo sapratni un gatavību ievērot valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus. Jo īpaši šajā sarežģītajā laikā būtisks ir bijis Baznīcas darbs, lai veicinātu mieru, pacietību un nosvērtību cilvēku prātos un sirdīs, kā arī ticīgajiem sniegtais garīgais atbalsts.

25.novembris / 2020

Zolitūdes traģēdijas septītajā gadienā Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnamos izskan lūgšanas par bojāgājušajiem

2020. gada 21. novembrī, Zolitūdes mikrorajona tirdzniecības centrā “Maksima” notikušās traģēdijas septītajā gadadienā, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnamos ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību dievkalpojumos un panihidās izskanēja lūgšanas par visiem šajā traģēdijā bojāgājušajiem.

 

Ielādēt vēl