Draudzes ziņas

В Адажском Православном приходе состоялось Соборование
20.jūnijs / 2016

Ādažu Pareizticīgajā draudzē pagājis Eļļas Svaidīšanas Sakraments

16.aprīlī Ādažos tika novadīts Eļļas Svaidīšanas Sakraments. Visi ticīgi ļaudis vienmēr cenšas piedalīties Eļļas Svaidīšanas Sakramentā, kurš Pareizticīgajā Baznīcā ir viens no svarīgākajiem.

Состоялась паломническая поездка в Лиепаю
17.jūnijs / 2016

Svētceļojums uz Liepāju

2016.gada 28.maijā ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību noticis svētceļojums uz Liepāju. Tajā piedalījās Rīgas Svētās Trijādības katedrāles un Ādažu pareizticīgo Vissvētās Dievadzemdētājas ikonas «Ļauno siržu Mīkstinātāja» draudzes dievlūdzēji.

20.aprīlis / 2016

Notikusi jaunā bīskapa hirotonija

2016. gada 27. martā, Lielā gavēņa otrajā svētdienā, svētītāja Palamas Grigorija, Tesaloniku arhibīskapa, piemiņas dienā, Visžēlīgā Pestītāja baznīcā (Maskavas pilsētas Mitino rajons) notika arhimandrīta Jāna (Sičevska) hirotonija par Jelgavas bīskapu, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Rīgas eparhijas vikāru. Virsganu vidū, kuri līdzkalpoja Svētīgākajam Maskavas un visas Krievzemes Patriarham Kirilam, hirotonijas kārtā piedalījās Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani – Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs.

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību
20.aprīlis / 2016

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību Rīgas svētā Jēkaba katedrālē 2016. gada 21. janvārī.

Svētceļojums uz Svēto Atona kalnu
12.marts / 2016

Svētceļojums uz Svēto Atona kalnu

Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta svētību no 2015.gada 18.līdz 30.oktobrim grupā no 15 cilvēkiem piedalījos svētceļojumā uz Atona kalnu. Ceļojuma programma bija visai bagāta. Pa ceļam uz Atonu mums bija iespēja apmeklēt dievnamus un klosterus tajās valstīs, caur kurām mēs braucām. 

Kristus Piedzimšanas svētki
5.marts / 2016

Kristus Piedzimšanas svētki

10.01.2016 / Šodien tika nokalpots Kristus Piedzimšanas svētku dievkalpojums. Šajā dienā baznīca piemin sirdsskaidro Jāzepu Saderinātāju, caru Dāvidu un sv.apustuli Jēkabu, Tā Kunga brāli.

Mirres no Dievmātes ikonas „Ļauno siržu Mīkstinātāja”
5.marts / 2016

Mirres no Dievmātes ikonas „Ļauno siržu Mīkstinātāja”

22.11.2015 / Šodien pēc Liturģijas tēvs Valentīns svaidījis dievlūdzējus ar mirrēm no Dievmātes ikonas „Ļauno siržu Mīkstinātāja”, kura katru gadu dodas uz Brno pilsētu no Piemaskaves ciemata Baturino. Tēvs Jāzeps nodeva mirres Latvijas draudzēm un arī mūsu draudzei. Tās atveda svētceļinieks Sergijs.

18.janvāris / 2016

Visšķīstās Dievadzemdētājas un Jaunavas Marijas Aizmigšanas

28.augustā, baznīca svin Visšķīstās Dievadzemdētājas un Jaunavas Marijas Aizmigšanas svētkus. Pirms šiem svētkiem Ādažu pareizticīgās draudzes locekļi devās uz svēto zemi Pjuhticu, lai tur kopā ar klostera viesiem un pārējiem svētceļiniekiem piedalītos klostera altārsvētkos.
18.janvāris / 2016

Svētceļinieku liecības

Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību no 2015.gada 23.līdz 28.decembrim notika Ādažu pareizticīgās draudzes svētceļojums uz Počajevu.

6.oktobris / 2015

Svētajam Rīgas Jānim veltīts Krusta gājiens

Ar Viņa Eminences, Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra un Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes bīskapa Aleksandra svētību, svētdien, 27.septembrī, Madonā norisinājās ikgadējais svētajam svētmoceklim Jānim (Pommeram) veltītais krusta gājiens.
Ielādēt vēl