Draudzes ziņas

Latvijas Pareizticīgā Baznīca svin svētā Rīgas Jāņa piemiņas dienu
16.oktobris / 2016

Latvijas Pareizticīgā Baznīca svin svētā Rīgas Jāņa piemiņas dienu

2016. gada 12. oktobrī, svētmocekļa Jāņa, Rīgas Arhibīskapa, piemiņas dienā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, kuram līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, un garīdznieki no visas Latvijas, vadīja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, kur atrodas svētā Rīgas Jāņa relikvijas.

Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs iesvētījis 12 jaunus zvanus Liepājā
30.septembris / 2016

Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs iesvētījis 12 jaunus zvanus Liepājā

2016. gada 25. septembrī Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs Virsgana vizītē apmeklēja Liepāju, kur svētītāja Nikolaja Jūras katedrālē iesvētīja 12 jaunus zvanus. Zvanu iesvētīšanas kārtas noslēgumā Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs apbalvoja svētītāja Nikolaja Jūras katedrāles labdari ar augstu Latvijas Pareizticīgās Baznīcas apbalvojumu.

Krusta gājiens no Rīgas uz Kristus Apskaidrošanās klosteri
13.septembris / 2016

Krusta gājiens no Rīgas uz Kristus Apskaidrošanās klosteri

2016. gada 17. augusta rītā no Rīgas Kristus Pestītāja baznīcas sākās Krusta gājiens ar godājamo Dievmātes ikonu „Patiesi Pienākas”, kura ceļš veda uz Kristus Apskaidrošanās sieviešu klosteri Valgundē. Pirms Krusta gājiena sākuma plkst. 7 notika aizlūgums, kuru ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs, kuram līdzkalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhij.

Богослужение в Адажи
5.septembris / 2016

Dievkalpojums Ādažos

2016. gada 14. augustā, 8. svētdienā pēc Trijādības, Kunga Dzīvudarošā Krusta Godājamo Koku iznešanas un septiņu Makabeju mocekļu piemiņas svētku dienā, priesteris Valentīns Vasiļjevs novadīja dievkalpojumu Ādažos.

Fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana
29.jūlijs / 2016

Fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana

2016. gada 23. jūlijā Rīgas Maskavas namā notika fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana. Izstādes atklāšanā piedalījās Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Valdnieka Metropolīta vikārs Augstisvētītais Jelgavas bīskaps Jānis, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas svētkalpotāji un ticīgie, Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Ar savu klātbūtni izstādes atklāšanu pagodināja Ārkārtējais un pilnvarotais Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandros Rallis.

Из Старой Слободы с любовью
22.jūlijs / 2016

No Vecslabadas ar mīlestību

Ar Augstisvētītā Aleksandra, Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa, svētību no 2016. gada 20. jūlija līdz 25. jūlijam Vecslabadā pie Kristus Augšāmcelšanās dievnama notika pareizticīgo bērnu salidojums, kurā piedalījās arī Ādažu pareizticīgās draudzes bērni.

Свет литовских Святынь
11.jūlijs / 2016

Lietuvas Svētumu gaisma

Ar Viņa Eminences, Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību šī gada jūnijā priesteris Valentīns Vasiļjevs organizēja bērnunama “Sprīdītis” audzēkņu svētceļojumu uz Viļņu, uz Svētā Gara pareizticīgo klosteri.

Наши небесные родные
4.jūlijs / 2016

Mūsu Debesu Aizstāvi

26.jūnijā pēc jaunā stila vai 13.jūnijā pēc vecā, pirmajā nedēļa pēc Trijādības svētkiem, Pareizticīgā Baznīca godina Visu Svēto piemiņu. Šajā dienā visi pareizticīgie var atzīmēt savu Eņģeļdienu un arī sava debesu aizstāvja dienu. Taču Ādažu draudzes dievlūdzējiem tā ir īpaša diena, jo 26.jūnijā Pareizticīgā Baznīca godina Visšķīstās Dievadzemdētājas ikonu «Ļauno siržu Mīkstinātāja», kurai par godu ir nosaukta Ādažu draudze.

Благодать Пресвятой Богородицы
20.jūnijs / 2016

Dievmātes svētība

Ādažu Pareizticīgās draudzes dievlūdzējus priesteris svaida ar mirrēm no Visšķīstās Dievadzemdētājas brīnumdarošās ikonas “Ļauno siržu Mīkstinātāja.” Katru gadu šī ikona ierodas Čehijas Brno pilsētā no Piemaskavas Baturinas ciemata. Ādažu draudzes dievlūdzējiem palaimējās ieraudzīt šo ikonu, kad viņi atgriezās no svētceļojuma uz Atona kalnu.

В Адажи ждут и отмечают Праздник всех праздников
20.jūnijs / 2016

Ādažos sagaida un svin visu svētku Svētkus

Kristus ir Augšāmcēlies! Tā saka svētais Evaņģēlijs, tā sludina agrīnie Tā liecinieki, un divu tūkstošu gadu garumā dievlūdzēju sagaida mūsu Pestītāja Augšāmcelšanos. Prieks un gaiša noskaņa valda arī Ādažu pareizticīgajā draudzē par godu Visšķīstās Dievmātes ikonai “Ļauno siržu Mīkstinātāja”.

Ielādēt vēl