Draudzes ziņas

26.augusts / 2018

Dievkalpojums Ādažos (26.08.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

22.augusts / 2018

Brīnumdarošā Vissvētās Dievadzemdētājas Kurskas-Uz saknēm atrastā ikona «Zīme»

Dārgie brāļi un māsas! Patiesā priekā pavēstām, ka no šā gada 5. līdz 10. oktobrim Latvijas Pareizticīgās Baznīcas teritorijā atradīsies dižens kristiešu svētums – brīnumdarošā Vissvētās Dievadzemdētājas Kurskas Uz saknēm atrastā ikona «Zīme», kas brīnumainā veidā parādījusies 1295. gadā netālu no Kurskas.

22.augusts / 2018

Altārsvētki Kristus Apskaidrošanās klosterī

2018. gada 19. augustā, Kunga Dieva un mūsu Pestītāja Jēzus Kristus Apskaidrošanās svētku dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Augstisvētītajam Daugavpils un Rēzeknes Bīskapam Aleksandram un Augstisvētītajam Jelgavas Bīskapam Jānim, Rīgas eparhijas vikāram,  kalpoja svētku Dievišķo liturģiju Kristus Apskaidrošanās klosterī. Šajā dienā Latvijas Pareizticīgā Baznīca lūgšanās atzīmēja Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra Arhiereja hirotonijas divpadsmito gadadienu.

14.augusts / 2018

Krusta gājiens uz Kristus Apskaidrošanās klosteri

2018. gada 17. augusta rītā no Rīgas Kristus Pestītāja baznīcas sākās ikgadējais, šoreiz – jau divdesmitais, Krusta gājiens ar godājamo Dievmātes ikonu „Patiesi Pienākas”, kura ceļš veda uz Kristus Apskaidrošanās sieviešu klosteri Valgundē. Pirms Krusta gājiena sākuma plkst. 7 notika aizlūgums, kuru ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs.

29.jūlijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (29.07.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

26.jūlijs / 2018

10 gadu jubileja kopš Dievmātes Jakobštates ikonas atnešanas uz Jēkabpils Svētā gara vīriešu klosteri

2018. gada 25. un 26. jūlijā Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klosterī notika svinības, pieminot 2008. gada notikumu –Dievmātes Jakobštates ikonas atgriešanos Jēkabpils Svētā Gara klosterī. Dievišķo liturģiju šajā dienā kalpoja Jēkabpils klostera Svētarhimandrīts Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, viņam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs. Dievkalpojuma laikā tika veikta priestera hirotonija.

24.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā

2018. gada 21. jūlijā, Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Vadītājs Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Jāņa Priekšteča baznīcā, kuras labais sānu altāris iesvētīts par godu Debesu Ķēniņienes Kazaņas ikonai.

18.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā svēto Carisko mokucietēju mocekļu nāves simtajā gadadienā

2018. gada 17. jūlijā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju svēto Carisko mokucietēju: cara Nikolaja, carienes Aleksandras, cara dēla Aleksija, liekņazieņu Olgas, Tatjanas, Marijas un Anastasijas nāves simtajā gadadienā, kuri gāja bojā mocekļu nāvē naktī no 16. uz 17. jūliju 1918. gadā Jekaterinburgā, Ipatjeva nama pagrabā.

11.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā

2018. gada 9. jūlijā, Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā, Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs.

24.jūnijs / 2018

Rīgas Svētās Trijādības katedrāle

Rīgas Sv. Trijādības – Sergija sieviešu klosteris, kura teritorijā atrodas katedrāle, izveidojies 1891. gadā no nelielas patversmes meitenēm un gados vecām sievietēm. Patversmes dibinātājas bija M. N. Mansurova un viņas meitas Katrīna un Natālija, imperatora galma jaunkundzes. Jau 1892. gadā patversme tika pārvērsta par sieviešu kopienu, bet 1901. gadā kopiena tika pārveidota par klosteri. Par pirmo jaunā klostera igumeni kļuva Katrīna Mansurova, mūķenes kārtā Sergija.

Ielādēt vēl