Draudzes ziņas

27.janvāris / 2017

Dievnama celtniecība vienmēr ir varoņdarbs

Kāpēc ir jāceļ dievnami? Kāpēc Ādažos ir jāceļ pareizticīgais dievnams? Patlaban dievnami ir gan Antarktīdā, gan aiz Polārā loka, ne tikai lielās pilsētās, bet ir arī tur, kur dzīvo pavisam maz cilvēku. Visur ir vieta, kur Dievs dienu un nakti skatās uz mums, kur Dievišķā Auss ir vērsta uz mums, kur var pateikt Tam Kungam visu, kas tev ir uz sirds, kas moka tavu dvēseli, vai, otrādi, pateikties Dievam par to, kas tevi iepriecina. Pēc būtības, dievnams ir no grēka atbrīvota teritorija. Taču Ādažos tādas pagaidām nav.

2017.gada Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums
4.janvāris / 2017

2017.gada Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums Dievu mīlošajiem draudžu ganiem, visgodājamai mūku kārtai un visiem Latvijas Pareizticīgās Baznīcas uzticīgajiem bērniem.

21.novembris / 2016

Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani apsveikuši Svētīgāko Patriarhu Kirilu

2016. gada 20. novembrī, 22. svētdienā pēc Trijādības, Maskavas Kristus Pestītāja katedrālajā Baznīcā Svētīgākais Maskavas un visas Krievzemes Patriarhs Kirils kopā ar Vietējo Pareizticīgo Baznīcu vadītājiem un pārstāvjiem, Krievzemes Pareizticīgās Baznīcas arhiereju un garīdznieku pulku, kalpoja Dievišķo liturģiju. Šajā dienā Krievzemes Pareizticīgās Baznīcas vadītājs svinēja savu 70 gadu jubileju.

Latvijas Pareizticīgā Baznīca svin svētā Rīgas Jāņa piemiņas dienu
16.oktobris / 2016

Latvijas Pareizticīgā Baznīca svin svētā Rīgas Jāņa piemiņas dienu

2016. gada 12. oktobrī, svētmocekļa Jāņa, Rīgas Arhibīskapa, piemiņas dienā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, kuram līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, un garīdznieki no visas Latvijas, vadīja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, kur atrodas svētā Rīgas Jāņa relikvijas.

Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs iesvētījis 12 jaunus zvanus Liepājā
30.septembris / 2016

Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs iesvētījis 12 jaunus zvanus Liepājā

2016. gada 25. septembrī Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs Virsgana vizītē apmeklēja Liepāju, kur svētītāja Nikolaja Jūras katedrālē iesvētīja 12 jaunus zvanus. Zvanu iesvētīšanas kārtas noslēgumā Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs apbalvoja svētītāja Nikolaja Jūras katedrāles labdari ar augstu Latvijas Pareizticīgās Baznīcas apbalvojumu.

Krusta gājiens no Rīgas uz Kristus Apskaidrošanās klosteri
13.septembris / 2016

Krusta gājiens no Rīgas uz Kristus Apskaidrošanās klosteri

2016. gada 17. augusta rītā no Rīgas Kristus Pestītāja baznīcas sākās Krusta gājiens ar godājamo Dievmātes ikonu „Patiesi Pienākas”, kura ceļš veda uz Kristus Apskaidrošanās sieviešu klosteri Valgundē. Pirms Krusta gājiena sākuma plkst. 7 notika aizlūgums, kuru ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs, kuram līdzkalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhij.

Богослужение в Адажи
5.septembris / 2016

Dievkalpojums Ādažos

2016. gada 14. augustā, 8. svētdienā pēc Trijādības, Kunga Dzīvudarošā Krusta Godājamo Koku iznešanas un septiņu Makabeju mocekļu piemiņas svētku dienā, priesteris Valentīns Vasiļjevs novadīja dievkalpojumu Ādažos.

Fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana
29.jūlijs / 2016

Fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana

2016. gada 23. jūlijā Rīgas Maskavas namā notika fotoizstādes “Svētītais Atona kalns” atklāšana. Izstādes atklāšanā piedalījās Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Valdnieka Metropolīta vikārs Augstisvētītais Jelgavas bīskaps Jānis, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas svētkalpotāji un ticīgie, Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Ar savu klātbūtni izstādes atklāšanu pagodināja Ārkārtējais un pilnvarotais Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandros Rallis.

Из Старой Слободы с любовью
22.jūlijs / 2016

No Vecslabadas ar mīlestību

Ar Augstisvētītā Aleksandra, Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa, svētību no 2016. gada 20. jūlija līdz 25. jūlijam Vecslabadā pie Kristus Augšāmcelšanās dievnama notika pareizticīgo bērnu salidojums, kurā piedalījās arī Ādažu pareizticīgās draudzes bērni.

Свет литовских Святынь
11.jūlijs / 2016

Lietuvas Svētumu gaisma

Ar Viņa Eminences, Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību šī gada jūnijā priesteris Valentīns Vasiļjevs organizēja bērnunama “Sprīdītis” audzēkņu svētceļojumu uz Viļņu, uz Svētā Gara pareizticīgo klosteri.

Ielādēt vēl