Draudzes ziņas

10.oktobris / 2018

Pareizticīgā Rīga pavada Dievmātes Kurskas Uz saknēm atrasto ikonu «Zīme»

2018. gada 10. oktobrī visa Latvijas Pareizticīgā Baznīca pavadīja Dievmātes Kurskas Uz saknēm atrasto ikonu «Zīme» uz tās pastāvīgo atrašanās vietu Dievmātes ikonas «Zīme» Sinodālajā katedrālē Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs.

3.oktobris / 2018

Dievišķā liturģija Kristus Piedzimšanas katedrālē pie Dievmātes brīnumdarošās Kurskas Uz saknēm atrastās ikonas «Zīme»

2018. gada 7. oktobrī, 19. svētdienā pēc Trijādības, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, kuram līdzkalpoja Augstisvētītais Manhetenas bīskaps Nikolajs, Austrumamerikas eparhijas vikārs, Kurskas Uz saknēm atrastās ikonas «Zīme» sargātājs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, kur šobrīd atrodas Dievmātes Kurskas Uz saknēm atrastā ikona «Zīme».

2.oktobris / 2018

Virsgana dievkalpojums Madonā un piecpadsmitais Krusta gājiens uz svētā svētmocekļa Rīgas Jāņa dzimtajām vietām

2001. gada 24. septembrī notika uz šodienu vienīgā Latvijas svētā kanonizācija, un kopš 2003. gada, pēc viņa svēto relikviju iegūšanas, ik gadus svētdienā pēc 24. septembra Madonas (Lazdonas) draudzē ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra un Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību šī diena tiek atzīmēta īpaši – ar svētku dievišķo liturģiju un Krusta gājienu, jo tieši šajā apvidū, 7 kilometrus no baznīcas, Praulienas pagastā, atrodas vieta, kur dzimis un bērnību pavadījis nākamais svētmoceklis Jānis (Pommers), Rīgas Arhibīskaps.  Šogad apritēja 15 gadi kopš pirmā gājiena uz svētmocekļa Rīgas Jāņa dzimtajām mājām.

 

28.septembris / 2018

Brīnumdarošā Vissvētās Dievadzemdētājas ikonas sagaidīšana

No 5. līdz 10. oktobrim Rīgā atradīsies ievērojams pasaules līmeņa svētums - Dievmātes brīnumdarošā Kurskas Uz saknēm atrastā ikona «Zīme». Ikonas sagaidīšana notiks 5. oktobrī plkst. 16:00 pie Kristus Piedzimšanas katedrāles (Rīga, Brīvības bulvāris 23).

25.septembris / 2018

Krusta gājiens uz svētavotu Opoļos

2018. gada 21. septembrī, gaišajos Dievmātes Piedzimšanas svētkos, ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra un Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību pēc Dievišķās liturģijas un aizlūguma no Zilupes Krusta Pacelšanas baznīcas uz svēto avotu Opoļos jau 19. reizi ceļā devās Krusta gājiens, kurā piedalījās svētceļnieki no Zilupes, Rīgas, Ludzas, Rēzeknes, Daugavpils, Dagdas un citām Latvijas pilsētām un ciemiem.

25.septembris / 2018

Mazā Pasha Dzintaros

Jūrmalā, Dzintaros, notika neaizmirstamas un retas svinības Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dzīvē – jaunu zvanu iesvētīšana. Brīnišķīgais divpadsmit zvanu komplekts paredzēts jaunceļamās Dievmātes Kazaņas ikonas baznīcai Dzintaros. Retais un īpašais notikums baznīcas dzīvē pulcēja daudzus dievlūdzējus, Jūrmalas, Rīgas un apkaimes iedzīvotājus.  Apmēram 1500 ticīgo piepildīja plašo jaunceļamās baznīcas pagalmu, viņu vidū bija ne tikai pareizticīgie, bet arī citu tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji.

23.septembris / 2018

Dievkalpojums Ādažos (23.09.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

9.septembris / 2018

Dievkalpojums Ādažos (09.09.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

31.augusts / 2018

Apsveikums arhibīskapam Jānim Vanagam 25 gadu kalpošanā bīskapa kārtā

Jūsu Eminence, augsti godātais arhibīskap Jāni! Latvijas Pareizticīgās Baznīcas vārdā sveicu Jūs šajā īpašajā dienā – Jūsu bīskapa kalpošanas 25 gadu jubilejā. 

 

29.augusts / 2018

Dievišķā liturģija Dievmātes Aizmigšanas svētku dienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2018. gada 28. augustā visa pareizticīgā pasaule atzīmē Dievmātes Aizmigšanas svētkus. Pēc tradīcijas Rīgas Svētās Trijādības katedrālē, kuras lejas baznīca iesvētīta par godu Dievmātes Aizmigšanai, Dievišķo liturģiju šajā dienā kalpoja Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Valdošais Virsgans Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs. Šajā dienā Valdniekam Metropolītam līdzkalpoja viņa vikārs, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis.

Ielādēt vēl