Draudzes ziņas

Свет литовских Святынь
11.jūlijs / 2016

Lietuvas Svētumu gaisma

Ar Viņa Eminences, Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību šī gada jūnijā priesteris Valentīns Vasiļjevs organizēja bērnunama “Sprīdītis” audzēkņu svētceļojumu uz Viļņu, uz Svētā Gara pareizticīgo klosteri.

Наши небесные родные
4.jūlijs / 2016

Mūsu Debesu Aizstāvi

26.jūnijā pēc jaunā stila vai 13.jūnijā pēc vecā, pirmajā nedēļa pēc Trijādības svētkiem, Pareizticīgā Baznīca godina Visu Svēto piemiņu. Šajā dienā visi pareizticīgie var atzīmēt savu Eņģeļdienu un arī sava debesu aizstāvja dienu. Taču Ādažu draudzes dievlūdzējiem tā ir īpaša diena, jo 26.jūnijā Pareizticīgā Baznīca godina Visšķīstās Dievadzemdētājas ikonu «Ļauno siržu Mīkstinātāja», kurai par godu ir nosaukta Ādažu draudze.

Благодать Пресвятой Богородицы
20.jūnijs / 2016

Dievmātes svētība

Ādažu Pareizticīgās draudzes dievlūdzējus priesteris svaida ar mirrēm no Visšķīstās Dievadzemdētājas brīnumdarošās ikonas “Ļauno siržu Mīkstinātāja.” Katru gadu šī ikona ierodas Čehijas Brno pilsētā no Piemaskavas Baturinas ciemata. Ādažu draudzes dievlūdzējiem palaimējās ieraudzīt šo ikonu, kad viņi atgriezās no svētceļojuma uz Atona kalnu.

В Адажи ждут и отмечают Праздник всех праздников
20.jūnijs / 2016

Ādažos sagaida un svin visu svētku Svētkus

Kristus ir Augšāmcēlies! Tā saka svētais Evaņģēlijs, tā sludina agrīnie Tā liecinieki, un divu tūkstošu gadu garumā dievlūdzēju sagaida mūsu Pestītāja Augšāmcelšanos. Prieks un gaiša noskaņa valda arī Ādažu pareizticīgajā draudzē par godu Visšķīstās Dievmātes ikonai “Ļauno siržu Mīkstinātāja”.

В Адажском Православном приходе состоялось Соборование
20.jūnijs / 2016

Ādažu Pareizticīgajā draudzē pagājis Eļļas Svaidīšanas Sakraments

16.aprīlī Ādažos tika novadīts Eļļas Svaidīšanas Sakraments. Visi ticīgi ļaudis vienmēr cenšas piedalīties Eļļas Svaidīšanas Sakramentā, kurš Pareizticīgajā Baznīcā ir viens no svarīgākajiem.

Состоялась паломническая поездка в Лиепаю
17.jūnijs / 2016

Svētceļojums uz Liepāju

2016.gada 28.maijā ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību noticis svētceļojums uz Liepāju. Tajā piedalījās Rīgas Svētās Trijādības katedrāles un Ādažu pareizticīgo Vissvētās Dievadzemdētājas ikonas «Ļauno siržu Mīkstinātāja» draudzes dievlūdzēji.

20.aprīlis / 2016

Notikusi jaunā bīskapa hirotonija

2016. gada 27. martā, Lielā gavēņa otrajā svētdienā, svētītāja Palamas Grigorija, Tesaloniku arhibīskapa, piemiņas dienā, Visžēlīgā Pestītāja baznīcā (Maskavas pilsētas Mitino rajons) notika arhimandrīta Jāna (Sičevska) hirotonija par Jelgavas bīskapu, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Rīgas eparhijas vikāru. Virsganu vidū, kuri līdzkalpoja Svētīgākajam Maskavas un visas Krievzemes Patriarham Kirilam, hirotonijas kārtā piedalījās Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani – Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs.

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību
20.aprīlis / 2016

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību

Metropolīta Aleksandra uzruna Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību Rīgas svētā Jēkaba katedrālē 2016. gada 21. janvārī.

Svētceļojums uz Svēto Atona kalnu
12.marts / 2016

Svētceļojums uz Svēto Atona kalnu

Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta svētību no 2015.gada 18.līdz 30.oktobrim grupā no 15 cilvēkiem piedalījos svētceļojumā uz Atona kalnu. Ceļojuma programma bija visai bagāta. Pa ceļam uz Atonu mums bija iespēja apmeklēt dievnamus un klosterus tajās valstīs, caur kurām mēs braucām. 

Kristus Piedzimšanas svētki
5.marts / 2016

Kristus Piedzimšanas svētki

10.01.2016 / Šodien tika nokalpots Kristus Piedzimšanas svētku dievkalpojums. Šajā dienā baznīca piemin sirdsskaidro Jāzepu Saderinātāju, caru Dāvidu un sv.apustuli Jēkabu, Tā Kunga brāli.

Ielādēt vēl