Draudzes ziņas

14.augusts / 2018

Krusta gājiens uz Kristus Apskaidrošanās klosteri

17.augustā notiks ikgadējais Krusta gājiens ar godājamo Vissvētās Dievadzemdētājas ikonu „Patiesi Pienākas” no Rīgas Kristus Pestītāja baznīcas uz Kristus Apskaidrošanās klosteri Valgundē. Aicinām piedalīties ikvienu, kas vēlas.
 

29.jūlijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (29.07.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

26.jūlijs / 2018

10 gadu jubileja kopš Dievmātes Jakobštates ikonas atnešanas uz Jēkabpils Svētā gara vīriešu klosteri

2018. gada 25. un 26. jūlijā Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klosterī notika svinības, pieminot 2008. gada notikumu –Dievmātes Jakobštates ikonas atgriešanos Jēkabpils Svētā Gara klosterī. Dievišķo liturģiju šajā dienā kalpoja Jēkabpils klostera Svētarhimandrīts Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, viņam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs. Dievkalpojuma laikā tika veikta priestera hirotonija.

24.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā

2018. gada 21. jūlijā, Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Vadītājs Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Jāņa Priekšteča baznīcā, kuras labais sānu altāris iesvētīts par godu Debesu Ķēniņienes Kazaņas ikonai.

18.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā svēto Carisko mokucietēju mocekļu nāves simtajā gadadienā

2018. gada 17. jūlijā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju svēto Carisko mokucietēju: cara Nikolaja, carienes Aleksandras, cara dēla Aleksija, liekņazieņu Olgas, Tatjanas, Marijas un Anastasijas nāves simtajā gadadienā, kuri gāja bojā mocekļu nāvē naktī no 16. uz 17. jūliju 1918. gadā Jekaterinburgā, Ipatjeva nama pagrabā.

11.jūlijs / 2018

Dievišķā liturģija Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā

2018. gada 9. jūlijā, Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienā, Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē kalpoja Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs.

24.jūnijs / 2018

Rīgas Svētās Trijādības katedrāle

Rīgas Sv. Trijādības – Sergija sieviešu klosteris, kura teritorijā atrodas katedrāle, izveidojies 1891. gadā no nelielas patversmes meitenēm un gados vecām sievietēm. Patversmes dibinātājas bija M. N. Mansurova un viņas meitas Katrīna un Natālija, imperatora galma jaunkundzes. Jau 1892. gadā patversme tika pārvērsta par sieviešu kopienu, bet 1901. gadā kopiena tika pārveidota par klosteri. Par pirmo jaunā klostera igumeni kļuva Katrīna Mansurova, mūķenes kārtā Sergija.

17.jūnijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (17.06.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

3.jūnijs / 2018

Dievkalpojums Ādažos (03.06.2018)

Dārgie brāļi un māsas! Ādažu militārās bāzes kapelā (Kadagā) notika kārtējais Latvijas Pareizticīgās Baznīcas kopienas par godu Dievmātes ikonai «Ļauno siržu Mīkstinātāja» Dievkalpojums.

2.jūnijs / 2018

Svētmocekļa Rīgas Jāņa piemiņas svinības

2018. gada 1.-3. jūnijā Penzas metropolijā notiek svinības, veltītas svētmocekļa Rīgas Arhibīskapa Jāņa iecelšanas Penzas Virsgana katedrā simts gadu jubilejai. Nedaudz vairāk kā trīs gadus turpinājās svētītāja Jāņa (Pommera) kalpošana Penzā. Bet tie bija grūti un notikumiem piesātināti cīņas gadi par Dieva taisnību un Svēto Pareizticīgo Baznīcu. Kopš tiem tālajiem gadiem pareizticīgā Penza glabā piemiņu par svētmoceklim Jāni un viņš Penzas zemē tiek ļoti godāts. Par apliecinājumu tam kļuva arī šīs svinības.

Ielādēt vēl