Draudzes ziņas

1.augusts / 2020

Dievišķā liturģija Dubultu sv. Vladimira baznīcā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2020. gada 28. jūlijā, svētā apustuļiem pielīdzināmā lielkņaza Vladimira – Krievzemes kristītāja un apgaismotāja, un  svēto mocekļu Kirika un Julitas piemiņas dienā, Jūrmalā, senatnīgajā Dubultu dievnamā, kas iesvētīts par godu svētajam apustuļiem pielīdzināmajam lielkņazam Vladimiram, notika svētku dievkalpojums. Dievišķo liturģiju šajā dienā kalpoja Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Vadītājs Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

 

1.augusts / 2020

Varavīksne virs Jēkabpils klostera

28. jūlija vakarā pēc pērkona negaisa par lielu prieku svētceļniekiem un pilsētas iedzīvotājiem virs Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera un Jēkabpils bija vērojama varavīksne.

22.jūlijs / 2020

Dievišķā liturģija Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā

2020. gada 21. jūlijā, Dievmātes Kazaņas un Jakobštates ikonas svētku dienā Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Jāņa Priekšteča baznīcā, kuras labais sānu altāris iesvētīts par godu Dievmātes Kazaņas ikonai.

 

16.jūlijs / 2020

Dievišķā liturģija svētmocekļa Rīgas Jāņa relikviju iegūšanas dienā Augstisvētītā Jelgavas Bīskapa Jāņa vadībā

2020. gada 15. jūlijā, svētā svētmocekļa Jāņa, Rīgas Arhibīskapa, relikviju iegūšanas 17. gadadienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

 

15.jūlijs / 2020

Aizlūgums ar akafistu svētajiem apustuļiem Pēterim un Pāvilam

2020. gada 12. jūlijā, svēto un visgodājamo apustuļu Pētera un Pāvila piemiņas dienā, senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagadējā koncertzāle “Ave sol”) ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību notika aizlūgums ar akafistu svētajiem apustuļiem Pēterim un Pāvilam.

 

9.jūlijs / 2020

Visnakts dievkalpojums Dievmātes Tihvinas ikonas svinību priekšvakarā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2020. gada 8. jūlijā, Dievmātes Tihvinas ikonas svinību dienu priekšvakarā, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika svētku dievkalpojumi par godu katedrāles kreisā sānu altāra altārsvētkiem. Visnakts dievkalpojumu kalpoja Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs un Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, LPB Rīgas eparhijas vikārs.

 

9.jūnijs / 2020

Dievišķā liturģija Svētā Gara dienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2020. gada 8. jūnijā, Svētā Gara dienā, Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Svētās Trijādības baznīcā Pārdaugavā.

4.jūnijs / 2020

Dievkalpojums Rīgas Debesbraukšanas latviešu pareizticīgo draudzē dievnama altārsvētkos Virsganu vadībā

2020. gada 28. maijā, mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Debesīs Pacelšanās svētkos, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Debesbraukšanas pareizticīgo baznīcā, kur dievkalpojumi notiek latviešu valodā. Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Valdošajam Virsganam līdzkalpoja Augstisvētītais Jelgavas bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs un Rīgas prāvestības garīdznieki.

 

28.maijs / 2020

Dievišķā liturģija svētdienā par aklo Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

2020. gada 24. maijā, 6. svētdienā pēc Pashas, par aklo un svēto apustuļiem pielīdzināmo Kirila un Mefodija, slāvu tautu mācītāju, piemiņas dienā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāl.

 

20.aprīlis / 2020

Kristus Augšāmcelšanās svētku vēstījums 2020. gada

Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Kristus Augšāmcelšanās svētku vēstījums Augstisvētītajiem Virsganiem, Dievu mīlošajiem draudžu ganiem, dievbijīgajiem diakoniem, visgodājamai mūku kārtai un visiem uzticamajiem Latvijas Pareizticīgās Baznīcas bērniem.

 

Ielādēt vēl