Garīgā izaugsme

20.maijs / 2019

LĪDZĪBA

Stareci netika uzskatīti par sava laika izglītotiem ļaudīm kā daži grāmatu zinātāji un filozofi – viņi bija Svētā Gara un Dieva mīlestības apgaismoti. Un šīs mīlestības gaisma neapjaušamā veidā nonākusi līdz mūsu dienām, apskaidrojot un pārvēršot cilvēku sirdis. 

14.septembris / 2017

Svētie Jaunmocekļi un apliecinātāji, kuri cietuši un izlējuši savas asinis par Kristus ticību un Svēto Baznīcu XX gadsimta vajāšanu gados

7. februārī Krievijas Pareizticīgā Baznīca piemin svētos Jaunmocekļus un apliecinātājus, kuri cietuši un izlējuši savas asinis par Kristus ticību un Svēto Baznīcu XX gadsimta vajāšanu gados. Dotajā brīdī šajā kopumā ir vairāk kā 1700 vārdu. Lūk tikai daži no tiem - 

4.marts / 2017

Gavējam patīkami

Ar kādu nolūku tiek turēts Lielais Gavēnis? Lai ar atturību un lūgšanām šķīstītu cilvēka sirdi, pamodinātu un atdzīvinātu viņa dvēseli pirms lieliem Kristus Augšāmcelšanās svētkiem, lai tā kļūtu spējīga izjust šo svētku patieso mūžīgo prieku.

4.janvāris / 2017

Kādēļ mums, kristiešiem, Kristus Piedzimšana ir lieli svētki?

Skaisti Kristus Piedzimšanas svētki atgādina mums par lielu Dieva dāvanu, tāpēc tie ir jāsvin. Rodas jautājums: kā mums jāsvin šie svētki? Ko nozīmē Kristus Piedzimšanas svētki ticīgiem cilvēkiem? Šķiet, it kā Kristus Piedzimšanas svētkos visiem ir dzimšanas dienas. Cilvēki dāvina cits citam dāvanas, bet aizmirst par īsto Jubilāru. Mēs aizmirstam, ka šajā dienā ir piedzimis Kristus, nevis mēs. Un dāvanas jānes Viņam, un nevis mums! 

25.novembris / 2016

Kam Baznīca nav māte, tam arī Dievs nav Tēvs

Pareizticīgā kristieša uzdevums ir kļūt aktīvam baznīcenam. Bet viņa dzīves mērķis ir savienoties ar Dievu. Vārdam «reliģija» tulkojums no latīņu valodas ir arī kā saiknes atjaunošana. No tā nāk arī vārds «liga», kas mūzikā nozīmē līniju, kura savieno notis. Kristīga reliģija tiek saukta arī par ticību. Vārdiem «ticība» un «uzticība» ir viena sakne. Mēs ticam Dievam un arī uzticamies Viņam, mūs neatstāj pārliecība, ka Tas Kungs ir vienmēr blakus, vienmēr mums tuvu un nekad neatstās Savus bērnus, kuri vēršas pie Viņa.

Слово спасающее и обвиняющее
11.novembris / 2016

Glābjošs un nosodošs vārds

Kad mēs atveram Evaņģēliju, redzam vārdus, kuri mūs izglābs, ja mēs sāksim vadīties pēc tiem. Taču Labā Vēsts piedāvā mums palūkoties uz to arī no citas puses. Svētie Raksti var būt ne tikai glābjoši, , bet arī nosodoši. Bībeles vārdi ir ne tikai dzīvības vārdi, bet arī likums, pēc kura mūs tiesās.

XV Starptautiskā pareizticīgā konference „Baznīca, ģimene un skola”
21.oktobris / 2016

XV Starptautiskā pareizticīgā konference „Baznīca, ģimene un skola”

Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra daudzo īstenoto ieceru vidū īpašu vietu ieņem pedagoģiskā konference „Baznīca, ģimene un skola”, kura iemantojusi plašu atzinību un lielu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām.

20.aprīlis / 2016

Atklāta vēstule "Par tikumības saglabāšanu mūsdienu sabiedrībā"

Mūsdienās dažādu iemeslu dēļ sabiedrībā ir vājinājusies morāles un sabiedrības tradicionālo vērtību nozīmība. Palielinās neveselīgu paradumu izplatība, īpaši jauniešu vidū, krītas dzimstība, pieaug laulību šķiršanu skaits un Latvijai draud depopulācija. Par to satraucas ārsti, demogrāfi un pedagogi. Arī Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji vēlas paust savas rūpes par mūsu tautas nākotni.

LPB piedalās konferencē „Laulība, ģimene un bērns mūsdienu krīzes sabiedrībā”
14.marts / 2016

LPB piedalās konferencē „Laulība, ģimene un bērns mūsdienu krīzes sabiedrībā”

2015. gada 8. jūnijā Rīgas domes sēžu zālē notika diskusiju forums „Laulība, ģimene un bērns mūsdienu krīzes sabiedrībā”, kuru organizēja biedrība „Par tautas dzīvību” ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu. Pasākuma gaitā inteliģences un garīdzniecības pārstāvji apsprieda tradicionālās ģimenes – laulību savienības vīrieša un sievietes vidū – stāvokļa uzlabošanas iespējamos variantus.

Молебны священномученику Иоанну
14.marts / 2016

Aizlūgumi svētajam svētmoceklim Rīgas Arhibīskapam Jānim

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē pie svētmocekļa Rīgas Arhibīskapa Jāņa relikviju šķirsta Rīgas prāvestības garīdznieki katru dienu plkst. 11:00 un 16:00 kalpo aizlūgumus ar kanonu svētmoceklim Jānim.

Ielādēt vēl